Ustvarjamo

Marta & Marija – Preobražene v ljubezni

Duhovni  e-vikend* za  ženske  od 4. 12. – 6. 12. 2020: Vabljene žene, ki bi rade v adventnem času preživele vikend ob svetopisemskih ženah Marti in Mariji ter v molitvi, tišini, osebnem delu, pa tudi skupnem e-druženju* in e-pogovorih* izkušale moč učlovečene Ljubezni, ki edina preobraža. Vodi: s. Irena Jurgec ND. Prijave in informacije: irena.jurgec@gmail.com; GSM: 031 485 987. *Zaradi epidemije bo vikend izveden v elektronski obliki prek programa ZOOM.

Počitniški dnevi z duhovnim programom ter delavnicami kuhanja, šivanja, raznovrstnega ustvarjanja ter ročnih spretnosti

Tudi to poletje upamo, da bodo v Domu Matere Terezije v Ilirski Bistrici potekali dnevi z duhovnim programom ter delavnicami kuhanja, šivanja, raznovrstnega ustvarjanja ter ročnih spretnosti.

Od 25. – 28. 8. 2020 za dekleta  od končanega 5. – 7. razreda devetletke z naslovom »Bili so kakor eno srce in ena duša« Apd 4,32. Vodi s. Terezija Hostnik, informacije in prijave: stefka.bizjak@rkc.si ali 051 671 757

Od 10. – 15. 8. 2020 za dekleta  7., 8., 9. razreda do drugega letnika srednje šole z naslovom »Svobodna« (svoboda znotraj meja). Vodi s. Martina Radež, informacije in prijave: stefka.bizjak@rkc.si ali 051 671 757

Duhovne vaje za srednješolce/ke in študente/ke d 15. 7. 19. 7. 2020 z naslovom: Blagri – moja osebna izkaznica?! Vodi s. Irena Jurgec, prijave in informacije irena.jurgec@gmail.com

Praznovanje zvestobe

13. junija 2020 smo sestre notredamke ob sklepu duhovnih vaj obhajale tudi zlati jubilej zaoblju naše s. Judite Božič. Hvaležne Bogu za vsak poklic, se še posebej veselimo zvestobe tudi drugih naših sester; zaradi bolezni, obveznostih in drugih razlogov, se nekatere niso mogle z nami veseliti. So pa bile z nami v duhu posebej v trenutku, ko je v znamenje hvaležnosti in osebne podaritve na oltarno mizo s. Judita položila svojo svečo. Letos praznujejo okrogle jubileje:

s. Nives Farkaš – 60 let, s. Judita Božič – 50 let, s. Ivica Gregorič in s. Martina Radež – 40 let in s. Cirila Hostnik – 20 let, manj okroge pa kljub temu zvestobe polne praznujejo: s. Ferdinanda Mrak – 77 let in s. Petra Likar ter s. Mira Sova – 55 let. Vsem jubilantkam iskreno čestitamo in se z njimi veselimo.