2008 Naše božično srečanje

Vse sestre iz province - pa seveda tudi naša postulantka in kandidatka - smo se 27. decembra zbrale na skupnem srečanju. V mislih in molitvi pa smo bile povezane s tistimi, ki se srečanja niso mogle udeležiti zaradi najrazličnejših razlogov. Gostila nas je trnovska skupnost, ki ima za to ne le dovolj prostora, ampak tudi dovolj veliko srce, ki nas lahko sprejme vse. Srečanje smo začele s sveto mašo, ki jo je daroval gospod prof. dr. Ciril Sorč. Po maši pa je imel za nas predavanje, v katerem nam je spregovoril o skrivnosti Boga v njegovi trinitarični \'skupnosti\' - če smem tako reči in o novem pojmovanju poslanstva v Cerkvi.

2008 Upanje je žarek ...

2008 Adventni venčki

Postalo je že tradicija, smemo reči, da se v soboto pred prvo adventno nedeljo (letos je to bilo 29. novembra) zberejo otroci v naši skupnosti na Cankarjevi 23 v Novem mestu. Zakaj? Zato, ker se želijo bolj zavestno pripraviti na praznik Jezusovega rojstva. Na to vsakdanjo pripravo jih spominja adventni venček, ki ga naredijo pri sestrah in potem odnesejo domov. Letos se je zbralo 45 otrok, skupaj z animatorkami.

2008 80 let prihoda sester v Šentjernej

V nedeljo, 23. novembra, smo se Notredamske sestre pri sveti maši v župnijski cerkvi sv. Jerneja v Šentjerneju zahvalile Bogu za milost, da živimo in delujemo v tej župniji 80 let. Leta 1928 nas je tedanji gospod župnik povabil, da bi tu ustanovile gospodinjsko šolo in otroško zavetišče. Tako sta 12. novembra 1928 res prišli dve sestri v Šentjernej: strokovna učiteljica gospodinjske šole in kuharica (s. Jožefa in s. Boleslava). Gospodinjska šola je vzgajala bodoče žene - gospodinje in matere.

2008 Praznovanje 175-letnice ustanovitve kongregacije in 120 letnice prihoda sester v Trnovo

Prvih dveh obletnic smo se 21. novembra 2008, na praznik Marijinega darovanja, posebej spomnile z zahvalno sveto mašo, ki jo je v sestrski kapeli v Trnovem daroval koprski pomožni škof dr. Jurij Bizjak. Z njim je somaševalo 13 duhovnikov. K njej so prišle sestre iz skoraj vseh naših skupnosti, iz sosednje italijanske province in veliko ljudi. Pri maši je pel domači cerkveni pevski zbor pod vodstvom dirigentke Damjane Kinkela in ob spremljavi organistke Nives Pirih.

2008 Snemanje za oddajo Prijatelji Radia Ognjišče

V samostanu Šolskih sester de Notre Dame / Ilirska Bistrica, 10.11.2008 (Foto: s. Darija Krhin in Klavdij Logar)