2006 Blagoslov Doma matere Terezije v Trnovem - Ilirska Bistrica 2

Slovesnost blagoslova se je začela s sveto mašo ob 14.00, ki jo je vodil gospod škof, somaševalo pa je 26 duhovnikov. Prišlo je lepo število predstavnikov slovenskih redovnikov in redovnic, naše sosestre iz Gorice (Italija), ZDA, Kanade in Argentine. Povabilu so se odzvali tudi projektant, izvajalci del, mojstri, nadzorniki; v veselje nam je bila navzočnost krajevnega župana Antona Šentinca in kulturnikov. Z nami so bili številni prijatelji in s sestrami povezani Trnovčani in Bistričani.

2006 Blagoslov Doma matere Terezije v Trnovem - Ilirska Bistrica

Sobota pred praznikom Kristusa, kralja vesoljstva, 25. novembra 2006, je bila za nas, Šolske sestre de Notre Dame, poseben praznik. Ta dan je škof msgr. Metod Pirih blagoslovil Dom matere Terezije. K bogoslužju smo posebej povabile naše dobrotnike iz domovine in tujine, kar so predvsem naše sestre iz drugih provinc, vse, ki so imeli opraviti s prenovo stavbe, naše prijatelje in domačine iz tega kraja, kjer sestre živijo in delujejo 118 let.

2006 Lenartove počitnice

Na mestnih njivah je v četrtek, 2.11., prav lepo dišalo in se kadilo iz dimnika sester Notredamk. Prebivalci Mestnih njiv so se prav gotovo spraševali, zakaj tako velika gruča otrok drvi k sestram z nasmehom na obrazu in s predpasnikom v rokah. Opaziti je bilo dobro razpoloženje, navkljub mrzlemu vetru, ki je pordečil otroška lica.

2006 Obisk v Elbasanu

Od 3. do 6. novembra letos me je pot vodila v Albanijo, na obisk k s. Slavki. Istočasno je bila tam tudi s. M. Salome, provincialna predstojnica bavarske province, gospa Evi Huber, ki je s strani Kolpingove družine iz Wallheima odgovorna za projekt Elbasan in duhovnik Hans Appel, glavni odgovorni. Videla sem to, za kar sta sestri Almuth in Slavka skrbeli doslej, za 27 otrok, ki zaradi takšnih ali drugačnih družinskih okoliščin ne morejo odraščati doma ter vrtec, v katerega prihajajo otroci iz okolice.

2006 Srečanje evropskih vzgojiteljic v Budimpešti

Iz naše province se je srečanja udeležila s. Martina Radež. Poleg nje so bile še vzgojiteljice iz Bavarske, Italijanske, Avstrijske, Poljske, Češkoslovaške in Madžarske province. Srečanje je vodila s. Barbara Valuckas iz ZDA, tema pa so bile redovne zaobljube. Predstavila jih je na nov način, v zelo širokem kontekstu in se vedno vprašala, kaj se moremo naučiti od vesolja, zgodovine človeštva, modrosti religij, Cerkve in krščanstva, duhovnosti redovnega življenja in naše karizme.

2006 Priznanje s. Boži za delovanje v slovenski cerkveni glasbi

V nedeljo, 24. septembra 2006, je v okviru 14. festivala slovenske cerkvene glasbe, ki je bil v Cerkljah na Gorenjskem, prejela posebno priznanje za delovanje v slovenski cerkveni glasbi naša s. Boža Čotar. Priznanje je bilo podeljeno več kot 50 zaslužnim na področju cerkvene glasbe.