• 2003
2003 Praznovanje 170-letnice kongregacije Šolskih sester de Notre Dame v Ilirski Bistrici

\"S to sveto evharistijo se Bogu zahvaljujemo za 170 let vašega reda in za 115 let tega trnovskega samostana. Gospoda prosimo, naj vas še naprej varuje, vas razsvetljuje za prave izbire in odločitve, vam daje moči in veselja, da mu boste še bolje služile.\" - Tako je koprski škof Metod Pirih označil pomen praznovanja v samostanu Šolskih sester de Notre Dame v Trnovem-Ilirska Bistrica.

2003 Praznovanje 170-letnice kongregacije Šolskih sester de Notre Dame v Ljubljani

Naša zahvala danes (24. 10.2003) je predvsem zahvala za to, kar je bistveno za naše življenje, redovno pravilo in poslanstvo. Najprej je to zahvala Bogu za Jezusa Kristusa, ki nas kot Očetov poslanec v moči Svetega Duha pošilja, da bi s svojim življenjem oznanjale evangelij ...

2003 Praznovanje 170-letnice kongregacije Šolskih sester de Notre Dame v Novem mestu

V soboto, 18. oktobra, nas je mati Terezija zbrala ob sebi na kapitlju v Novem mestu k zahvalnemu bogoslužju, ki ga je daroval g. prošt Jožef Lap. Z njim so somaševali dekan g. Anton Trpin iz Šentjerneja, šmihelski župnik g. Ciril Plešec, novomeška kanonika brata Erklavec, g. Janez Jesenovec, frančiškan p. Luka Pogačić, g. Alojzij Brce iz Podzemlja in g. France Mihelčič iz Št. Petra-Otočec. K zahvalni maši se je zbralo res lepo število ljudi, naših prijateljev, nekdanjih in sedanjih gojenk ter sorodnikov naših sester.

2003 Prve zaobljube s. Marjetke

Ob praznovanju 170-letnice kongregacije se posebej veselimo podaritve Bogu naše sestre Marije Marjetke Jeralič, ki je 15. avgusta 2003 naredila prve redovne zaobljube. Ta lepi redovni praznik je bil v Münchnu, v cerkvi svetega Jakoba, kjer je pokopana naša redovna mati.

2003 Jaslice v naših skupnostih

Naj tvoje oči uzrejo odrešenje, ki nam ga podarja Kristus. Naj tvoje srce verjame, da je On ljubezen in odpuščanje - da bi se srečal z Njim pri jaslih tvojegasrca.